Kanda gebelik 1.0 çıkmasına rağmen adet döneminde gelen kan siyah ve pıhtılı şekilde geldiği için hormonlarıma bakıldı fsh 2.74 rnProlaktin ise 31.30 çıktı

Kanda gebelik 1.0 çıkmasına rağmen adet döneminde gelen kan siyah ve pıhtılı şekilde geldiği için hormonlarıma bakıldı fsh 2.74 rnProlaktin ise 31.30 çıktı adet düzensizliğini bu hormonun yarattığı söylendi böyle bir durumda ilaç kullanılmalı mı yoksa yaptığım stres den dolayı mı sonuç bu şekildedir ?

Tahlil.com Cevabı :

Özellikle prolaktin hormonu değeriniz kanda normalin üstünde  çıkmış. Bu sonuç normal değil.Bu da kuşkusuz adet döngüsünde sorun yaratabilir.
Prolaktin yüksekliği nedenlerine yönelik  doktorunuz ilave tahliller isteyebilir ve/veya  tedaviye başlayabilir.
Tercihen endokrinoloji bölümüne başvurunuz.
Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....