Kardesimin anti tpo degeri 1000 cikti normal degeri 10-35 arasi 14 yasinda kiz kilolu degil anti tb 20 normal aralik 20-40 t3 t4 normal tsh 5,93 normal aralik 0,35-5,5 arasi annemde hasimato var

Merhaba hocam kardesimin anti tpo degeri 1000 cikti normal degeri 10-35 arasi 14 yasinda kiz kilolu degil anti tb 20 normal aralik 20-40 t3 t4 normal tsh 5,93 normal aralik 0,35-5,5 arasi annemde hasimato var bir kac doktora danistik kimisi ilaca baslanabilir kimisi henuz baslamaya gerek yok dedi sizce nasil bir yol izlemeliyiz selenyumun iyi geldigi yaziyor kullanmali miyiz simdiden tesekkurler

Tahlil.com Cevabı : Bu durumda bir çocuk endokrinoloji uzmanına başvurmalısınız. Kardeşinizde oto immun bir tiroid bezi hastalığı (Hashimato gibi)  olabilir.Buna göre takip ve tedavisi yapılmalıdır.