Kızım 3 yaşında. Anti hcv testi devlet hastanesinde 1.47

slm acil yardım kızım 3 yaşında anti hcv testi devlet hastanesinde 1.47 özelde 1.20 çıktı ama diger tüm kan degerleri ve karaciger testi normal ne anlama geliyor doktorlar kesin bişey söylemiyor kızım hepatit c mi acil

Tahlil.com Cevabı : :Bu sonuçla Hepatit C olduğunu söyleyemeyiz. Mutlaka HCV RNA testi veya başka doğrulama testleri ile de bunun doğrulanması gerekir. HCV testi ELİSA testlerinde kimi zaman yalancı pozitif sonuçlar verebilmektedir.