Kızımın kan tahlil raporunu yorumlamanız mümkün mü?

kızım 5 yaşında tahlil sonuçlarını yorumlar mısınız. sonuç referans değer HCT 32.5 L 35-55 % HGB 11.5 11-17.2 g/dl MCH 24.9 L 26-34 pg MCV 70.3 L 80-100 PLT 441 H 150-400 bin K\uL WBC 9.46 4.3-10.3K/uL

Tahlil.com Cevabı : Kan tahlil sonuçlarınızda anemi bir diğer adıyla da kansızlık bulguları var, Kansızlık araştırılması amacıyla  ilave tahliller de  yapılmalı.Kan sayımı ve anemi konusunda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki bağlantımızı okuyabilirsiniz.Kansızlık ( anemi ) nedir? Anemi  tanısı nasıl koyulur, anemi hakkında sorulmuş soru ve Tahlil.com uzmanlarının cevapları