Kronik Hepatit B hastasıyım tahlilimi yorumlayabilir misiniz

Kronik Hepatit B hastasıyım tahlilimi yorumlayabilirmisinizrnAnti Hbc Total 0,011 Pozitif rnrnHbeAg 0,094 Negatif rnAnti Hbe 0,003 Pozitif rnDelta Antikoru 0,37 NEGATİF rn HBs Ag 4510 POZİTİF rn Anti HBS 2,00 Negatif rnrn Anti HCV 0,037 Negatif rn Anti HIV 0,170 Negatif rn HBV - DNA (Viral Yük) 551324 IU/mL

Tahlil.com Cevabı :

Sonucunuzu değerlendirdik. Hepatit B enfeksiyonu yönünden HBS Ag testiniz pozitif çıkmış.Enfeksiyonu yeni geçiriyor olabilirsiniz veya taşıyıcı da olabilirsiniz.
Bu durumda ilave testlere de gerek olacaktır.
Bir enfeksiyon hastalıkları uzmanı veya gastroenteroloji uzmanına başvurmanızda yarar var.

Hepatit testlerinin değerlendirilmesi ve yorumu hakkında aşağıdaki yazımızın ilginizi çekeceğini umuyoruz. Bu konuda sorulmuş benzer sorular ve cevapları da görebilirsiniz...

Hepatit testleri nedir ve nasıl yorumlanır?