Merhaba, 34 yaşındayım. 17 yaşında akut glomerülonefrit geçirdim. Yıllardır düzenli olarak kontrole gidiyorum. Biyokimya testimde Glukoz değerim 108 (Referans 7

Merhaba, 34 yaşındayım. 17 yaşında akut glomerülonefrit geçirdim. Yıllardır düzenli olarak kontrole gidiyorum. Biyokimya testimde Glukoz değerim 108 (Referans 70-100 mg/dl), Hemoglobin A1c (HBA1c) değerim ise 5,9 (Referans 4,5-5,7 %) çıktı. Yorumlayabilir misiniz? Gizli şeker hastası mıyım?

Tahlil.com Cevabı :

Olabilir. Glukoz değeriniz ve HBA1C değerleriniz yüksek. OGTT ve insülin testleri de yapılmalı.Endokrin uzmanına başvurun