Adetimden 6 gün geçti.dün test yaptım ama negatif çıktı hamile olma olasılığım var mi? testi ne zaman yaptırmalıyım?

Merhaba, ben 5 aylık evliyim.ocak ayinin 11-den itibaren bir gün arayla eşimle birlikte olduk.Ocak ayının 30-u adet olmalıydım ama olmadı.Adetimden 6 gün geçti.dün test yaptım ama negatif çıktı hamile olma olasılığım var mi? testi ne zaman yaptırmalıyım?

Tahlil.com Cevabı : İlişki sonrasında beklenen adet tarihinde gecikme olması durumunda yapılan gebelik testleri genellikle doğru sonuç verir.Ancak kanda yapılan gebelik testi idrar testine göre daha güvenilir sonuç verdiği için kan testi yaptırmanızı öneririm. Adet tarihinde gecikme olması durumunda test yapılması ideal zamandır.