Anti Toxoplazma IGM 1,25 pozitif çıkmıştı. Bugün birdaha gittim yine tahlil yaptı ve Anti Toxoplazma IGG >650 Pozitif çıktı.Hamileliğime zarar gelir mi?

Merhaba ben ilk hamile kaldığımı öğrendiğimde 6 haftalık hamileyim doktora gittim. Doktor tahlil istedi Anti Toxoplazma IGM 1,25 pozitif çıkmıştı. Bugün birdaha gittim yine tahlil yaptı ve Anti Toxoplazma IGG >650 Pozitif çıktı. Lütfen bana ve bebeğime kötü birşey olmaz dimi. Ve lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim.??

Tahlil.com Cevabı : Bu durumda doktorunuz Toxo avidite testi isteyebilir.Buna göre gebeliğiniz hakkında karar verebilir.
Toxo Avidite testi, geçirilmiş Toxo enfeksiyonun yeni bir enfeksiyon veya daha önceden geçirilmiş bir enfeksiyon olup olmadığı konusunda önemli bilgiler vermektedir.

Toxo avidite testi nedir?