Merhaba. Beta hcg 21 çıktı ancak aynı akşam kanamam başladı. Leke değil normal adet kanaması. Doktor 2 gün sonra tekrar test istedi, hcg 24 çıktı. yeteri kadar

Merhaba. Beta hcg 21 çıktı ancak aynı akşam kanamam başladı. Leke değil normal adet kanaması. Doktor 2 gün sonra tekrar test istedi, hcg 24 çıktı. yeteri kadar artmadığını söyledi. 2 gün sonra tekrar test yaptırmamı istedi. Yani yarın yaptıracağım test. Durumum ne olabilir. Değer artar mı? Hamilelik sağlıklı devam eder mi? Teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Bu değerin artıp artmayacağı konusunda öngörüde bulunamıyoruz elbette. Ancak normla ve sağlıklı bir gebelikte bhcg değerinin tekrar testte en az iki kart artmış olması gerekmektedir. Aksi durum, bu gebeliğin sağlıklı bir şekilde ilerlemediğini düşündürür