Merhaba, parazitolojik incelemeler ve kültür testi için diski örneği laboratuvara ne kadar sürede ulaştırılmalıdır?

Tahlil.com Cevabı : Laboratuvara dışkı parazitolojik incelemeler dahil mikroskobik inceleme ve kültür testi için numuneler  en geç 2 saat içinde  laboratuvara ulaştırılmadır.Ancak bu sürenin 2 saati geçmesi önerilmemektedir.