İdrar tahlilinde yassı epitel 15 çıktı.Yassı epitel yüksekliği idrarda normal midir?

Merhaba yassı epitel 15 , eritro.mik 5,80 ,lök.mik 18,75 lipaz 66, hdl kolestrol40, ldl kolestrol 140

Tahlil.com Cevabı :

İdrar tahlilinde normalin üstünde epitel hücresi görülmesi olağan değildir.

Ancak bunun bir çok  nedeni olabilir.
Bu konuda Tahlil.com doktorlarının yazdığı yazıyı okumanız idrarda epitel hücresi görülmesi sebepleri hakkında size bilgi verecektir.
Aşağıdaki bağlantıda konuya dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.