.Gribal enfeksiyon için acile gittim. Boğazıma bakmak için abeslang kullanıldı. Abeslang masanın üzerinde açık bir şekilde duruyordu ve daha sonra bogazima baktılar

Merhaba.Gribal enfeksiyon için acile gittim. Boğazıma bakmak için abeslang kullanıldı. Abeslang masanın üzerinde açık bir şekilde duruyordu ve daha sonra bogazima baktılar. Benden önce hiv olan birinin boğazına yada ordaki mukozaya teması oldu ise sonra benim dilime değince hiv bulaşır mı?

Tahlil.com Cevabı : Belirtiğiniz olasılık yok denecek kadar az, size önerimiz dezenfeksiyon ve sterilizasyon kurallarına uygun olan hastanelerde muayene olmanız.