Karacigerim buyudu ve tahlillerim cea 3.92 ve ca19.9 0.6 bunlar normalmidir acaba tesekkurler

Merhabalar benim iki aydır karacigerim buyudu ve tahlillerim cea 3.92 ve ca19.9 0.6 bunlar normalmidir acaba tesekkurler

Tahlil.com Cevabı : Karaciğer büyümesinin bir çok nedeni bulunur.Öncelikle bunun nedenine yönelik bir araştırma yapılmalıdır.Kilo fazlalığı olanlarda ise karaciğer yağlanması nedeniyle karaciğerde büyüme gözlenebilir.
CEA ve ca19.9 değerlerinizde ise kayda değer bir anormallik görülmüyor.

Aşağıdaki bağlantıda karaciğer yağlanması nedenleri konuusnda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
Karaciğer yağlanması nedir?