Son regl tarihim 09.7.2018 rnBeta hcg yaptırdığım tarih 12.8.2018 çıkan sonucum 258.3 iki gün sonra beta hcg tekrar yaptırdım (14.8.2018 ) sonuc 418 cikti iki günde yükselen beta hcg değeri normal seviye de midir

Merhabalar bi sorum olacaktı.rSon regl tarihim 09.7.2018 rnBeta hcg yaptırdığım tarih 12.8.2018 çıkan sonucum 258.3 iki gün sonra beta hcg tekrar yaptırdım (14.8.2018 ) sonuc 418 cikti iki günde yükselen beta hcg değeri normal seviye de midir yoksa olması gerekenden dusuk mudur 12.8.2018 de ultrasonda kese gozukmemisti bebegim şuan kac haftaliktir rnTesekkurler.

Tahlil.com Cevabı :

Beta HCG değeriniz yüksek, bu da hamilelik lehine. Normal ve sağlıklı gebeliklerde bhcg değerinin hızla artış göstermesi beklenir. Aksi durum gebelikte yolunda gitmeyen bir şeyler oldugunu düşündürür.Ultrason muayenesinde kesenin görülebilmesi için bu değerin 1500 lere çıkmış olması gerekmektedir..

Beta HCG değerleri ve buna göre tahmini gebelik haftasının hesaplanmasında dair aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Beta HCG değerlerine göre tahmini gebelik haftası