KKK aşısı için herhangi bir tetkik gerekli midir? Kan tahlilinde neye bakılıp aşı olunucagina karar verilir ?

Merhabalar KKK aşısı için herhangi bir tetkik gerekli midir? Kan tahlilinde neye bakılıp aşı olunucagina karar verilir ?

Tahlil.com Cevabı :

KKK (Kızamık, kabakulak ve kızamıkçık )aşısının  uygulanması için herhangi bir tahlil veya tetkike gerek yok.

Kızamık, kabakulak ve kızamıkçık (KKK) aşısı çocukları ve yetişkinleri bu hastalıklardan korur.Ancak doktor denetiminde, yani doktor uygun gördüğünde uygulanmalıdır.