Normal hemogram kan testi ile ve tüm batın ultrasyon sonuclarına göre hastada lösemi var yada yok diyebilirmiyiz?yoksa periferik yayma kan testi yaptırmakda gerekir mi?

Merhabalar,benim sorum normal hemogram kan testi ile ve tüm batın ultrasyon sonuclarına göre hastada lösemi var yada yok diyebilirmiyiz?yoksa periferik yayma kan testi yaptırmakda gerekir mi?

Tahlil.com Cevabı : Periferik yayma çok daha detaylı bilgi verecektir.Tabii bu konuda bir şüphe var ise.Hatta kesin tanı için kemik iliği biyopsisi ve benzeri tahlillere de gerek olacaktır.