Oğlumda CRP ve Sedim yüksekliği ve HGB düşüklüğü var. 3 gündür de ateşi yüksek.

 3 gündür ateşi düşmediği için doktora gidip tahlillerini yaptırdığımız 5 Yaşınadi oğlumun bugün kan ve idrar sonuçlarını aldık Kan sonuçlarında RBC 4,1 HGB 11,3 olarak İdrar sonuçlarında ise Sedimantasyon (1 saat) 40, CRP (turbidimetrik) 16,5 olarak çıkmış bu değerler neyi ifade etmektedir

Tahlil.com Cevabı : Sedim ve CRP yüksekliği dikkat çekiyor.HGB düşüklüğü de kansızlık bulgusu olabilir.CRP bir akut faz reaktanıdır. CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve romatizmal durumlar gibi ihtimaller gelir.CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?http://tahlil.com/crp-yuksekligi-ne-anlama-geliyor-normal-degerler-0-5-arasi-iken-183-ne-gibi-bir-anlam-ifade-edebilir