Oğlumun boğaz kültüründe beta çıkması üzerine 10 gün antibiyotik kullanıp tekrar testi yeniledik. Test sonucunu şimdi görebildim vern Gram boyama: epitel hücreleri, nadir lökosit, gram pozitif koklar, gram pozitif diplokok görüldü.

Merhaba, oğlumun boğaz kültüründe beta çıkması üzerine 10 gün antibiyotik kullanıp tekrar testi yeniledik. Test sonucunu şimdi görebildim vern Gram boyama: epitel hücreleri, nadir lökosit, gram pozitif koklar, gram pozitif diplokok görüldü. rnAerop kültür; normal boğaz florası üredi yazıyor. rnBeta geçmiş midir? Teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Evet hastalık geçmiş.En son yapılan tahlilde normal boğaz florası bakterileri üremiş.Beta Hemolitik Streptokok bakterisine rastlanılmamış son kültürde.