Oğlumuz 10 yaşında.. epilepsi nedeniyle convulex şurup kullanıyor

Oğlumuz 10 yaşında.. epilepsi nedeniyle convulex şurup kullanıyor.. üç gün önce tahlil yaptırdığımızda ürik asidi 7,1 çıktı normal değerler (1,4-4,1)..NEU# 1,38. NEU% 24,4. LYM59,2, LUC%4,2 çıktı..yaymaya bakıldı.. yayma genel olarak normal ama az miktarda atipik hücre var dediler. tahlili yenilenmemizi önerdiler. yaymada atipik hücre ne görülmesi lösemi anlamına gelirmi

Tahlil.com Cevabı : Yaymada az miktarda atipik hücre görülmesinin klinik olarak bir anlamı bulunmamaktadır. Lösemi anlamına gelmez bu sonuç. Ancak ürük asit yüksekliği yönünden bir izlem ve/veya tedavi gerektirebilir çocuğunuz için. Doktorunuz bir diyet de önerebilir.
Bu durum için çocuk endokrinolojisi doktoru uygun bir seçenek olacaktır.