OGTT..71 CIKTI..REFERANS ARALIGI ISE...70 - 153.....AKŞ...88 cikti...Referans araligi ise..70 - 110....Hba1c ...5.8 cikti..Referans araligi ...3.5....5.6.

Dahiliye doktoruna gitim tekrar tahlil yaptirdi...OGTT..71 CIKTI..REFERANS ARALIGI ISE...70 - 153.....AKŞ...88 cikti...Referans araligi ise..70 - 110....Hba1c ...5.8 cikti..Referans araligi ...3.5....5.6...hbca1(mmol/mol) ise ( , ) .cikmis referans araligi...15-38.... budegerler nasil

Tahlil.com Cevabı : HBA1C değeriniz hafif de olsa yüksek. 5,7 nin altında olsa daha iyi olur. HBA1C yüksekliği Şeker Hastalığı yönünden orta ve uzun vadede bir riski oluşturabilir.
Düzenli aralıklarla endokrinoloji bölümünde kontrollerinizi sürdürebiirsiniz.