Patoloji sonucu temiz çıkmasına rağmen CA 19 9 yüksek çıkması ne demektir?

MerhabarnAnnemin geçmiş yıllarda rectum ca idi.rnEn son yapilan patoloji sonucu temiz cıktı. Fakat onkoloji CA 19 9 tahlili istedi sonuç 429,8 H cıktı. Pet istedi doktor. Patoloji sonucu temiz çıkmasına rağmen CA yüksek çıkması ne demektir

Tahlil.com Cevabı :

CA 19 9 bir kanser antijeni diğer adıyla ise tümör marker testidir.
CA 19 9 değeriniz yüksek ancak bunun yüksekliği tek başına bir kanser bulgusu olarak kabul edilmemelidir.
Ancak annenizde de oldukça yüksek çıkmış.

CA 19 9 yüksekliği, bunun nedenleri, hangi durumlarda yükseldiği hakkında daha çok bilgi almak ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız...