Plt degeri düşük olanlar ne yemeli? PLT ilaçsız kendi yükselir mi?

Plt degeri düşük olanlar ne yemeli? PLT ilaçsız kendi yükselir mi? ne kadar surede yukselir?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle PLT düşüklüğünün nedenine yönelik ileri tahliller yapılmalı ve varsa bir hastalık etkeni bu tedavi edilmeli.Bunun dışında plt değerini yükseltmek için demir içeren sebzeler, kırmızı et, sakadad tüketmek kısmen de olsa bağılıklık sisteminizi güçlendirecektir.