POLİMORFONÜKLEER LÖKOSİT-26, ÇOMAK-2, GENÇ-YOK, EOZİNOFİL-YOK, LENFOSİT-68, MONOSİT-4, ERİTROSİT MORFOLOJİSİ-NN, TROMBOSİT-KÜMELİ, YORUM: LENFOMONOSİTOZ OLAN ATİPİK HÜCRE %4 ALTI

iyi günler 10 yaşıdaki oğlumun periferik yayma sonuçları: POLİMORFONÜKLEER LÖKOSİT-26, ÇOMAK-2, GENÇ-YOK, EOZİNOFİL-YOK, LENFOSİT-68, MONOSİT-4, ERİTROSİT MORFOLOJİSİ-NN, TROMBOSİT-KÜMELİ, YORUM: LENFOMONOSİTOZ OLAN ATİPİK HÜCRE %4 ALTI OLARAK DEĞERLENDİRİLDİ.. rn PERİFERİK YAYMA SONUÇLARINI YORUMLARSANIZ MUTLU OLACAĞIM

Tahlil.com Cevabı : Çocuklarda lenfositoz yani lenfosit yüksekliği olağandır. Atipik hücrenin de yüzde 4 ün altında olması gayet iyi.Sonuç olarak periferik yayma sonuçlarında endişe verici bir bulgu bulunmamaktadır.