Polislik için sağlık raporu aldım kan tsh değerim 0.395 çıktı

Polislik için sağlık raporu aldım kan tsh değerim 0.395 çıktı rnreferans aralığı içindemidir bu??rnbazı sitelerde referans aralığırn0.35 5.50rn0.4 5.00rnyani değişiyor hep ilk hastaneden olumlu aldım 2. hastanede inceleniyor herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım acaba???

Tahlil.com Cevabı :

Bir tiroid bezi tahlili olan TSH hormonu değeri düşük çıkmış.Tabii burada asıl olan testin çalışıldığı laboratuvarın referans değerleridir.
TSH düşüklüğü normal değildir.
Tiroid bezi fazla çalışıyor olabilir.İleri tetkik ve muayene amaçlı olarak Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.

Genelde  hipertiroidi bulgusudur.

TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Tiroid Testleri,