Primolut kullanarak adetimi geciktirip 8 şubat tarihinde korunmasız cinsel ilişkiye girdim ilacı bıraktıktan 2 gün sonra regl oldum ama bu ay reglim 2 hafta gecikti tarlusal kullandım hâlâ regl olamadım hamilelik riski var mı ?

Primolut kullanarak adetimi geciktirip 8 şubat tarihinde korunmasız cinsel ilişkiye girdim ilacı bıraktıktan 2 gün sonra regl oldum ama bu ay reglim 2 hafta gecikti tarlusal kullandım hâlâ regl olamadım hamilelik riski var mı yoksa primolut yüzünden oluşan bir gecikme mi?

Tahlil.com Cevabı : Hamilelik riski kesinlikle yok.İlişki sonrası adet görmüş olmanız bu durumu destekliyor.Ancak size önerimiz doktor tavsiyesi olmadan primolut ve tarlusal gibi ilaçları kullanmamanız.Bu şekilde hormonal dengenizde bazı dengesizlikler ve adet döngüsünde de bozukluklar olabilir.