Primolut n beta hcg testini etkiler mi ilk yaptığım testte 1.4, 14 gün sonra yine yaptım ilaç bitince kanamam oldu sonuç 2 çıktı hcg testine etki eder mi bu ila

Primolut n beta hcg testini etkiler mi ilk yaptığım testte 1.4, 14 gün sonra yine yaptım ilaç bitince kanamam oldu sonuç 2 çıktı hcg testine etki eder mi bu ilaç çıkan sonucun yanlış olma ihtimali var midir

Tahlil.com Cevabı : Bu ilaç bhcg test sonucunu etkilemez. Yaptırmış olduğunuz her iki test sonucu da negatif. Ayrıca adet kanaması gören birinin de gebelik
ihtimali yok denecek kadar azdır. Yani test sonucunun doğru olduğu kanaatindeyim.