RDW değerim 15,5. RDW yüksekliği var. RDW yüksek olması nedeni nedir?

RDW CV referans aralıgı12-15 olması gerekirken benimki 15,5 yüksek olması nedeni nedir?

Tahlil.com Cevabı : Evet RDW değeriniz yüksek.RDW tam kan sayımı diğer adoyla da hemogram testi parametrelerinden biridir.Yüksek olması farklı nedenlere bağlı olabilir.RDW yüksekliği normal değildir.
Aşağıdaki bağlantıda Tahlil.com uzmanlarını RDW yüksekliği ve RDW yüksekliği nedenlerine dair yazısını okuyabilir ve konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

RDW yüksekliği nedir? RDW yüksekliği nedenleri nelerdir?