Sağ üst kadran ağrısı için doktora gittim. Abdominal usg temiz. Bilirubin de hafif yükseklik var. Dahiliye uzmanı gilbert olabilir dedi. Karın ağrısı içinde meteospasmyl diye bi ilaç verdi.

Merhabalar. Sağ üst kadran ağrısı için doktora gittim. Abdominal usg temiz. Bilirubin de hafif yükseklik var. Dahiliye uzmanı gilbert olabilir dedi. Karın ağrısı içinde meteospasmyl diye ilaç verdi. Rica etsem siZ de değerlendirirmisiniz?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun.Evet Gilbert hastalığında bilirubin değerlerinde yükselme olabilir.Ancak sağ üst kadran ağrısı pek olmaz.Bu bölge karaciğer ve safra kesesinin buluduğu bölge.Bu 2 oeganı da gösteren bir üst addomen ultrason muayenesi yaptırmanızı öneririz. Genel cerrahi doktoruna başvurabilirsiniz.