Sağ üst kadranda kaburga bitiminde derin nefes aldığımda hafif bir ağrı var .kan idrar gaita tahlil leri yaptırdım doktor temiz dedi

 Sağ üst kadranda kaburga bitiminde derin nefes aldığımda hafif bir ağrı var .kan idrar gaita tahlil leri yaptırdım doktor temiz dedi kas ağrısı olabilir dedi. sadece crp 12,7 ( 0-10mg yazıyor normal değer asom 212 ( 0-200) hafif bir enfeksiyon geçirmişsiniz dedi, bu hafif ağrı niye. 2-3 haftadır var

Tahlil.com Cevabı : CRP bir akut faz reaktanıdır. CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve romatizmal durumlar gibi ihtimaller gelir.CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?http://tahlil.com/crp-yuksekligi-ne-anlama-geliyor-normal-degerler-0-5-arasi-iken-183-ne-gibi-bir-anlam-ifade-edebilir