Sayın doktorum; idrar yollarından rahatsızlığım nedeni ile idrar tahlilinde bakteri çıkmıştır.

İdrar yollarından rahatsızlığım nedeni ile Sivas Devlet hastanesine gittim KAN TAHLİLİNDE FPSA 2.45 TPSA 5.52 H- OLARAK ÇIKMIŞTIR. İDRAR YOLLARI İÇİN ZIMAKS 400 mg VE TEK KULLANIMLIK 3g MONUROL SAŞE VERİLMİŞTİR KULLANIM SONUCUNDA ŞİFA BULDUM LOKOSİT 0.9 BAKTERİ 5.8 ÇIKMIŞTIR AMA 07.12.2016 TARİHİNDE YAPILAN KAN TAHLİLİNDE FPSA 0,712 TPSA 4.84 OLARAK ÇIKMIŞTIR OLAMASI GEREKEN İSE 4.4 YÜKSEK ÇIKMIŞTIR BU NORMAL-MİDİR BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM SAYGILARIMLA

Tahlil.com Cevabı : İdrar tahlilinde bakteri çıkması bir enfeksiyon belirtisidir.Doktorunuz da bu yönde bir antibiyotik tedavisi başlamış. Ancak idrar yollarında enfeksiyon araştırılmasına yönelik yapılacak idrar kültürü tahlili enfeksiyon yönünden çok daha sağlıklı bilgi vermektedir.
Buna göre enfeksiyon varlığı yönünden daha detaylı bilgi alınabilir.