Selamun Aleykum hocam bundan 4.5 ay önce ilişkimiz oldu ve bugün sabah (ilk idrar ile değil) 2.idrar İle test yaptık idrar açık renkti ve negatif çıktı 4.5 aylı

Selamun Aleykum hocam bundan 4.5 ay önce ilişkimiz oldu ve bugün sabah (ilk idrar ile değil) 2.idrar İle test yaptık idrar açık renkti ve negatif çıktı 4.5 aylık gebe olsa idi 2. idrarda hcg değerleri düştüğü için negatif çıkma olasılığı var mıdır? Acil Yardım edin lütfen.....

Tahlil.com Cevabı :  İlişkinin üzerinden bu kadar zaman geçmişken ilk idrar,ikinci idrarın bir önemi yok. Her halükarda doğru sonuç verir. Ayrıca ilişki sonrasında bir çok kez düzenli veya düzensiz adet gördüyseniz bu testlere hiç gerek kalmadan gebelik yok denilebilir. Ancak abu süreç içerisinde adet görmediyseniz  bir kadın doğum doktoruna başvurabilirsiniz.