Sevgilimle geri cekme yani disa bosalarak birlikte olduk.ancak 3 saat icinde ne olur ne olmaz zek suyu kaçmış olabilir diye ertesi gun ella hap aldik.

Sevgilimle geri cekme yani disa bosalarak birlikte olduk.ancak 3 saat icinde ne olur ne olmaz zek suyu kaçmış olabilir diye ertesi gun ella hap aldik.adeti 15 gun .gecikerek geldi.bu esnada 2 kez idrar tahlil yaptik negatif cikti.hamile olma ihtimali var mi ?adeti niye gecikti?

Tahlil.com Cevabı :

Hamiile değilsiniz merak etmeyin. Bu tür ilişkilerde dikkatli olmalısınız hamilelik riskini yükseltmemek için

A******** :

Öncelikle yaptığınız iş çok tehlikeli hamilelik riski adet olduğu için kalkmıştır adet gecikmesi olmasının nedeni stres veya bir kist olabilir ki tahminim ertesi gün hapı bunun dışında korunmasız ilişkiler gereksiz ve tehlikeli 2 dklık zevk için hem para hemde piskolojinizden olursubuz bundan sonraki ilişkilerinizde en azından prezervatif kullanmanızı öneririm ve ertesi gün hapları doktor kontrolü dışında kullanmak zararlı olabilir

A******** :

Adet gecikmesi tamamen piskolojik bu durumdan korktuğundan dolayı ama hamilelik riski adet olduğunuzda tamamen kalkmaz hormonal ve kalıtsal sebeplerden dolayı adet görüp hamile olan kişiler bulunmakta bu 100000 de 7 bir ihtimal size bir doğum kontrol yöntemi öneriyorum bu sitede uzun zamandır okuyorum sürekli adet olan biri hamile olmaz diyor bu cevabi veren doktorlu merak ediyorum mantıken evet hamile kalamaz çünkü adet olmanız için döllenme olmamış olması lazım ama böyle nadir durumlar var üstüne görme değil normal adet görülüyor n