Sevgilimle sürtünmeyle ilişki yaşarken pen*si vajinamın kenarına temasta bulundu ama boşalma olmadı hamile kalma ihtimalim var mı?

Sevgilimle sürtünmeyle ilişki yaşarken pen*si vajinamın kenarına temasta bulundu ama boşalma olmadı hamile kalma ihtimalim var mı zevk suyundan (onu da gözlemlemedik ama gelmiş midir bilmiyorum)

Tahlil.com Cevabı :

Cinsel ilişki sürecinde dşarı boşalma tam olarak güvenli bir doğum kontrol yöntemi değildir.
Erkeğin cinsel organı vajinaya girdikten sonra, pen*sten gelebilen ve içinde de sperm hücreleri bulunabilen prostat sıvısı halk arasında bilinen adıyla da erkeğin zevk suyu gebeliğe yol açabilir.Tabii ki bu normal bir boşalmaya göre çok daha düşük bir hamilelik olasılığı taşımaktadır.
Ayrıca dışarı boşalma sırasında da spermlerin vajinaya temas etme olasılığı da söz konusudur.

Sonuç olarak, dışarı boşalma yoluyla korunan çiftlerin beklenen adet süresinde en az 7 günlük bir gecikme olması durumunda gebelik testi yaptırması uygun olacaktır.

Bu durumda beklenen adet de yukarıda belirtildiği gibi gecikme olursa tedbiren test yaptırabilirsiniz.