Spermiogram yaptırdım.Sperm sayım ml de 15 000 000 çıktı.Ne yapmalıyım.?

Soru:Spermiogram yaptırdım.Sperm sayım ml de 15 000 000 çıktı.Ne yapmalıyım.?

Tahlil.com Cevabı : Sperm sayınız normalin altı olmakla beraber verdiğiniz bilgi spermiogram testini bütünüyle değerlendirmek için yeterli değildir.Spermiogram tahlilinde sperm sayısı ile spermin miktarı,hareketliliği,ph oranı gibi diğer parametrelerde incelenmekte ve bir bütün olarak karar verilmektedir.