Şüpheli ilişki sonrası 3.6.ve 13. Ayda eliza testi yaptırdım.sonuclar negatif cıktı.ama sarkoidoz rahatsızlığından dolayı prednol 16 mg kullanıyorum.

2 yıl önce şüpheli bir ilişkim oldu hocam.sitenizde yorumları okudum.buna istinaden 3.6.ve 13. Ayda eliza testi yaptırdım.sonuclar negatif cıktı.ama sarkoidoz rahatsızlığından dolayı prednol 16 mg kullanıyorum.her yıl 8 8 ay kullanıp 4 ay bekliyorum.bu 7 yıldır bu şekild e devam ediyor rnTahlillere etkisi olur mu.yoksa bu konuyu unutabilir miyim.tesekkurler.

Tahlil.com Cevabı :

HIV tahlil sonuçlarınız normal, doktorunuz gerek görmedikçe bir daha test yaptırmanıza gerek yok, sarkoidoz ve kullandığınız ilaçla HIV enfeksiyonu arasında bir ilişki yok.

HIV testi ile ilgili  Tahlil.com'a sorulmuş yüzlerce soru, verilmiş cevap ve yayınlanmış yazıları okumak için tıklayınız..