Tanı. Sol servikal. 10x4 mm. Boyutlu lenf nodu. Sağ tiroid lobu. 5x4 mm. Boyutlu soliter solid nodul

Tanı. Sol servikal. 10x4 mm. Boyutlu lenf nodu. Sağ tiroid lobu. 5x4 mm. Boyutlu soliter solid nodul. Epikriz mevcut lenfoid hücrelerin bir kısmı düzenli görünümde olmakla ezilme artefakti nedeniyle bir kısmında nükleer özellikler değerlendirilememektedir. Klinik şüphe nin devamı halinde kesin tanı amacı ile lenf nodunun eksizyonu uygun olur. Mevcut az sayıda tiroid folilkul epitel hücrelerinde nükleer irilesme. Nükleer kontur düzensizliği gibi şüpheli bulgular izlenmekle birlikte materyal hiposeluler dır. Yorumlayabilirmisiniz hocam.

Tahlil.com Cevabı : Doktorunuz gerek görür ise, lenf nodlarının alınması konusunda görüş bildirmiş. Bu durumda kulak burun boğaz uzmanı, genel cerrahi uzmanı ve radyoloji doktorlarınca alınacak karar sonrası bir tedavi ve takip planlanması yapılmalıdır.