Tedavi sonrası aşırı terleme yaşamaya başladım, göğüslerimdeki kas kitlesi yağa dönüştü

25 yaşındayım.15 ay önce testis tümörü nedeniyle sol testisim alındı. 3 kür bep kemoterapi gördüm. 93 kilo 1.86 boyundayım. Tedavi sonrası aşırı terleme yaşamaya başladım, göğüslerimdeki kas kitlesi yağa dönüştü cinsel isteksizlik ve özgüven sorunları yaşıyorum,terlediğimde elime saçlarım dökülüyor.

Tahlil.com Cevabı :  Öncelikle geçmiş olsun. Kemoterapiye bağlı bu gibi yan etkiler görülebilmektedir. Mağızdaninizi yüksek tutmalısınız. Sizde hangi tür testis tümörü olduğunu bilmiyoruz fakat testis tümörleri tedaviye en iyi cevap veren tümörlerdir. Birçok testis tümörlü hasta tedavi sonrası normal yaşantısına dönmekte ve baba bile olmaktadır.