TSH: 0,09 rnFREE T4: 21.47rnFREE T3: 6.34rnANTI TPO: 17rnCRP: 13 rnUltrason sonuclarinda da nodüller goruldu.

TSH: 0,09 rnFREE T4: 21.47rnFREE T3: 6.34rnANTI TPO: 17rnCRP: 13 rnUltrason sonuclarinda da nodüller goruldu. Ama ben bogaz agrisi sikayeti ile doktora gittim. Yorumlarinizi bekliyorum

Tahlil.com Cevabı :

Bir tiroid bezi tahlili olan TSH hormonu değeri düşük çıkmış.
TSH düşüklüğü normal değildir.
Tiroid bezi fazla çalışıyor olabilir.İleri tetkik ve muayene amaçlı olarak Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.

Genelde tirotoksikoz yani hipertiroidi bulgusudur.

TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Tiroid Testleri,