TSH hormonu 8,4 geldi t3-t4 normal endokrine yönlendirilip dahiliyeye gittim tekrar kan tahlili yapıldı ve ultrason çekildi

TSH hormonu 8,4 geldi t3-t4 normal endokrine yönlendirilip dahiliyeye gittim tekrar kan tahlili yapıldı ve ultrason çekildi ultrasonda hiçbirşey çıkmadı. tsh 3,5 geldi doktor cihazdan cihaza farkeder 15 gün sonra tekrar bakılsın dedi. kanda normal çıkması ultrasonda bulguya rastlanmaması normal değil mi? stres altındaydım ilk tahlilde. ne yapmalıyım

Tahlil.com Cevabı :

Tahlil sonucunuzu değerlendirdik.TSH hormonu değeriniz yüksek.TSH yüksekliği olması hipotiroidi sorununuz olabileceğini düşündürüyor.Yani tiroid beziniz yavaş çalışıyor olabilir.
Bu durumda daha ileri tetkik, muayene  ve tedavi için endokrinoloji bölümüne başvurmanız uygun gözüküyor.

TSH testleri ve TSH testlerinin yorumlanmasına dair detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda Tahlil.com'a sorulmuş soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.

TSH ve tiroid testlerinin yorumlanmasına dair bilgiler....