Üretra akıntısı için doktora gittim. Tahlil yaptırmadan 1 hafta ikili antibiyotik kullandırdı ancak akıntı kesilmedi. Şimdi idarda PCR ile akıntı nedenini bulmak için test istedi.

Üretra akıntısı için doktora gittim. Tahlil yaptırmadan 1 hafta ikili antibiyotik kullandırdı ancak akıntı kesilmedi. Şimdi idarda PCR ile akıntı nedenini bulmak için test istedi. Antibiyotik yeni kullandığım için idrarda PCR testi yanlış çıkar mı? Antibiyotik biteli 5 gün oldu, testi şimdi yaptırayım mı yoksa biraz daha mı bekleyeyim?

Tahlil.com Cevabı : Bu duurmda en doğrusu bir üroloji uzmanına başvurmanız.Şu aşama PCR testine çok gerek olmadığını düşünüyoruz.

k************* :

Neden şu aşamada PCR'a gerek olmadığını da rica etsem açıklar mısınız? Antibiyotik tedavisi fayda etmedi, etkeni bulmak açısından iyi olmaz mı PCR?

Cevap:

PCR maaliyeti yüksek ve her durumda istenen bir tahlil değildir.Bu konuda en doğru bilgiyi muayenenizi yapan doktorunuz vermelidir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.