: Yaşım 24, bir bayanım ve ms hastasıyım. kan tah.sonucum wbc3,96

 Yaşım 24, bir bayanım ve ms hastasıyım. kan tah.sonucum wbc3,96(4,5-11),#lym1,01(1,2-3,5),#neu2,41(2-7),#mono 0,4(0-0,9),#baso 0,04(0-0,2),mcv90,1(80-94),mch30(27-31)mchc33,3(32-36),plt 608(150-400),mpv3,8(7-11) çıktı. bazı değerlerimdeki anormalliğin nedenleri ciddi olabilir mi ne yapmalıyım?

Tahlil.com Cevabı : WBC değeriniz düşük. Viral enfeksiyonlarda wbc yani lökosit değeri normalin altına inebilir.Enfeksiyon sonrası ise bu değerde yükselme beklenir, bir kaç hafta sonra wbc testini tekrar ettirin.Yine düşük çıkarsa ileri tetkik ve muayene için bir hematoloji uzmanına başvurun.WBC testi ve wbc düşüklüğü ile ilgili aşağıda çok daha detaylı bilgi bulabilir, bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevaplarınız için .WBC nedir? WBC düşüklüğü ve yüksekliğihttp://tahlil.com/lokosit-wbc-nedir-lokosit-yuksekligi-ve-lokosit-dusuklugu