Ağlamak Faydalı mıdır?


H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ İÇERİK

Tatlıyı Ne Zaman Yemeli?

Bir toplumun yemek yeme alışkanlığı, o toplumun sağlık durumunu ortaya koyar. Topluma bakıldığında ise giderek sağlıksızlaşan, obezleşen, aşırı tüketim yapan nesiller ortaya çıkmaktadır. Bu durumdan da anlaşılacağı gibi, hali hazırda uygulanan beslenme alışkanlıkları son derece yanlıştır.

Su içmenin öneminden her zaman bahsedilir. Su tüketimi pek çok hastalığı önlediği gibi, obeziteye karşı da koyabilen en hayati besindir. Ancak suyun dahi içilme vakti çok önemlidir. Suyun gerçek faydasını görebilmek için yavaş yavaş gün içine yayarak ancak büyük çoğunluğunu öğlene kadar olan vakitte tüketmek gerekir. Bunun yanında; yemekle birlikte değil, yemeklerden en az yarım saat önce su içilmelidir ki, mideyi hem besinlere hazırlasın; hem de, açlık hissini biraz bastırsın ki, hızlı yemek yeme durumunu engellesin. Tıpkı su içme de detaylar olduğu gibi diğer besinleri tüketmekte de bazı ince püf noktaları vardır.

Bunların başında tatlı yeme vakti gelir. Toplumumuzda alışkanlık olduğu üzere, yemeğin üzerine hemen tatlı beklenir. Tatlısı olmayan sofralar neredeyse eksik olarak değerlendirilir. İşte bu durum yüzünden pek çok kişi kilo alışını durduramamaktadır.

Her yemekte midede belli miktarda asit üretilir ve bu asidin görevi besinlerin sindirilmesidir. Tabii yemek sonlarına doğru artık bu asit miktarı azalır hatta bitme noktasındadır tıka basa doymuşsanız. İşte tam bu esnada (yemeğin üstüne gelen tatlıda) mideye biraz daha yük geldiğinde yani tatlı yediğinizde bu tatlı sindirilemez. Sindirilemeyen her besin gibi depo edilir ve yakılmadığı zaman karşımıza yağ olarak geri döner.

Bu sebeple tatlı tok karınla özellikle yemekten hemen sonra yenmemelidir. Tavsiye edilen tatlı yeme vakti; aç karınladır. Bu sayede hem bir öğünü geçirmiş olursunuz, hem de daha az sınırlama yaparak tatlının tadını çıkarabilirsiniz. Şayet aç karınla tatlı yiyemiyorsanız, yemeğin üzerinden en az üç saat beklemeniz uygun olacaktır. Böylelikle vücudunuzda yağ olarak birikmesini engelleyebilirsiniz. 


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Aldığımız Gıdalar Cinsel Performansımızı Etkileyebilir

Günlük beslenmemizde aldığımız bir çok gıdanın cinsel performans üzerine olumlu etkisi vardır.Düzgün bir yemek programı cinselliği olumlu yönde etkiler.
  
Cinsel performans üzerine etkili temel gıdalar aşağıda belirtilmiştir.

1.Yumurta : Rahatlatıcı bir besindir. İçerdiği B vitaminiyle sinirlerinize hakim olmanıza yardımcı olur.
2.Kereviz : Androstenon ve androstenol feromonları içerdiği için kadınların cinselliğini olumlu yönde etkiler.
3.Vanilyalı dondurma: yüksek miktarda kalsiyum ve fosfor içerdiğinden dolayı kasları güçleştirir.
4.Kuru yemişler: Son yıllarda hava kirliliğin artması erkeklerde spermlerin ölümüne neden olur. Birçok kuru yemişdeki mevcut selenyum  vitamini spermlerin sağlığını korur.
5.Ciğer: Yüksek miktarlarda A vitamini içerir ve böylece spermlerin çoğalmasına neden olur.
6.Şeftali: C vitamini kaynağı olarak ta tanımlanır ve spermlerin üretimini C vitamini yardımıyla arttırır.
7.Yaban mersini: Ereksiyon problemi yaşayan erkekler için inanılmaz etkisi vardır.
8.Tahıllı kahvaltı: Tahıldaki tiyamin ve riboflavinler enerji seviyesini yükseltir ve sinir sistemini olumlu yönde etkiler.
9.Kırmızı et : Etteki protein dopamin ve noradrenalin miktarını yükselterek cinsel isteği arttırır.
10.Çikolata: Büyük ölçekte feniltilamin içerir bununda insanlarda uyarıcı etkisi vardır.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Z
BİLMENİZ GEREKENLER