First slide
Second slide
Third slide

Düzenli Bir Cinsel Hayatın Çiftlere 10 Faydası

Düzenli bir cinsel hayat, evli çiftler için çok önemlidir.
Düzenli cinsel hayatın faydalarını uzmanlar 10 başlıkta toplamışlar:

1.Kalori yakılıyor:Uzmanlar haftada 3 kez cinsel ilişkiye girerek yılda yaklaşık 7500 kalori harcandığını belirtiyorlar. Bu da yaklaşık yılda 120 kilometre koşmaya eşdeğer bir aktivite.
  
2.Vücut oksijenle besleniyor:İlişki sırasında deren ve hızlı nefes alıp vermek vücuda giren oksijen miktarı artırıyor. Dolayısıyla hücreler daha fazla oksijenle beslenmiş oluyor. Böylece organlar daha verimli çalışıyor.

3.Kemik ve kaslar güçleniyor:Cinsel ilişki bir çeşit egzersiz de olduğu için kemikleri ve kasları geliştirir. Fiziksel egzersiz ayrıca erkeklerin testesteron hormonunun seviyesini yükseltiyor. Bu hormon da kemikleri besleyen, güçlendiren bir hormon.

4.Kolesterol düşüyor:
Düzenli cinsel ilişki genel kolesterolü, yani kan yağlarını da düşürüyor. Zararlı kan yağlarını düşüren cinsel ilişki, kalbi besleyen iyi huylu HDL kolesterolünü ise yükseltiyor.
  
5.Ağrılar Yok Oluyor:Cinsel ilişki, romatizmal ağrıları, sırt ve baş ağrılarını azaltıyor.çünkü ilişki sırasında salgılanan hormonlar adeta ağrı kesici etkisine sahip.

6.Gençlik hormonu salgılanıyor:Yaşla birlikte azalan ve “gençlik hormonu” olarak da bilinen DHEA, cinsel ilişki sırasında salgılanıyor, hatta normal seviyesinin 3-4 katına çıkıyor. Günümüzde anti-aging, yani yaşlanmayı geciktirme tedavisinde dışarıdan alınan bu hormon,cinsel ilişkiyle doğal yollarla da alınabiliyor.

7.Prostattan koruyor:Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalara göre düzenli cinsel ilişki erkeklerin en ciddi sorunlarından biri olan prostatı da önleyebiliyor. Çünkü düzenli bir şekilde boşalma yaşanması prostat bezinde birikerek prostat sorunlarına yol açan sıvının da boşalmasını sağlıyor.

8.Stres azalıyor:
Düzenli seks stresten arınmanın en iyi yollarından biri.. Stresi önleyerek de pek çok hastalıktan korunmuş oluyoruz.

9.Aşk hormonu salgılanıyor.
:Sağlıklı seks “aşk hormonu olarak bilinen “Oksitosin” hormonunun da bol miktarda salgılanmasını sağlayarak duygusallığı, bağlılık ve şefkat duygularını da geliştirir. Oksitosin arttıkça aşk duyguları da gelişir.

10.Kalp de besleniyor:Düzenli cinsel ilişki kadınlarda östrojen hormonunun seviyesinin yükselmesini sağlıyor. Yüksek östrojen ise kalbi koruyor.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

50 Yaş Ve Sonrası Cinsel Hayat Nasıldır?

50 yaş ve sonrası cinsel hayat her iki cins için de yaşamın akışına farklılık gösterebilir.Şimdi sırasıyla önce kadınlar olmak üzere her iki cins için de 50 yaş ve sonrasına dair cinsel hayattaki değişimleri inceleyelim.
50 yaş ve sonrası kadınlar için menopoz dönemidir.Bu dönemde doğal olarak kadınlarda östrojen hormon düzeylerinde gerileme olur.Buna bağlı olarak da cinsel organlarında da bazı değişiklikler görülür.
Vajina bölgesindeki nemlilik ve ıslaklık da azalma görülür beraberinde vajinal mukozalarında da incelme ortaya çıkabilir.Meme uçlarında dikleşme azalır ve buna paralel olarak memelerde hassasiyet ve uyarılma da düşer. Orgazm olmaları biraz daha güçleşebilir ve orgazm süresinde de kısalma görülebilir. Bütün bu fizyolojik gelişmeler cinsel istekte bir azalmaya ise direkt olarak sebep olmaz.Bu süreç kişiye göre farklılık da gösterebilir.50 li yaşlarda olup da cinsellikte dorukları yaşamayı becerebilen bir çok kadın da bulunmaktadır.
Özellikle eşi tarafından cinsel olarak uyarılan ve mutlu edilen kadınlar da bu süreç çok da olumlu geçebilir.
Gelelim erkeklere, 50 yaş sonrası kadınlarda nasıl östrojen seviyelerinde düşme oluyorsa erkeklerde de testesteron hormonu seviyelerinde düşme gözlenir. Ereksiyon kalitesinde ise azalma süreci başlar.Erkeklerde de düzenli cinsel hayat ve spor yapma alışkanlıkları kuşkusuz testesteron hormonu düşüşünü yavaşlatacak ve uzun süreli bir cinsel hayata imkan sağlayacaktır.

Her iki cinsi karşılaştırdığımızda kuşkusuz erkeklerin cinsel hayatı daha uzun solukludur.Bilimsel araştırmalara göre 70 yaş ve sonrası her iki erkekten biri cinsel yaşamını sürdürebilir iken  bu yaş grubunda olan her beş kadından biri cinsel ilişki yaşamaktadır.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Kadında Görülen Cinsel İşlev Bozuklukları Nelerdir?

Cinsel işlev bozukluğu; cinsel işlevin istek, uyarılma ve orgazm aşamalarından biri yada daha fazlasında bozulmayla ortaya çıkan durumlardır. Kadında görülen cinsel işlev bozukluklarını 5 grupta toplayabiliriz:

1-Azalmış cinsel istek bozukluğu,
2.Cinsel uyarılma bozukluğu,
3.Orgazm  bozukluğu,
4.Cinsel Ağrı Bozuklukları,
5-Disparoni (ağrılı ilişki).


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILAR

Q
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
3 yıl önce
G
erenking29

Merhabalar ben Şubat'ta döl çıkardım Nisan da kan tahlili yaptıracağım çıkar mı.

Tahlil.com
Hayır bu durum kan tahlilinde çıkmaz.
4 yıl önce
G
hatice-senturk

eşimin semen analizi

volum(ml) 2

sayı (mil) 18

total motilite (%) 44

A(ileri hızlı hareketli) (%) 0

B(ileri yavaş hareketli) (%) 13

C(yerinde hareketli) (%) 31

D(hareketsiz) (%) 56

TPMSS 4,68

normal morfoloji (%) 0

mikroskopi R.C:200.000/ml

sizce eşimin sonuçları normalmi

Tahlil.com
Sperm tahlil sonucu normal değil.Nomal şekilli sperm görülmemiş ve sayı da düşük.Üroloji doktoruna başvurmalısınız

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
İLGİLİ MAKALELER