Penis Boyu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar


H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ İÇERİK

PT ve INR Testi Nedir? PT ve INR Hangi Durumda Kullanılır?

Her iki test de, kanın pıhtılaşmasını önlemek amacıyla kan sulandırıcı tedavilerin (anti-koagülanlar) ne kadar etkili olduğunu kontrol etmek ve kanamalara yol açabilen hastalıkları belirlemek amacıyla sıklıkla istenen kan kan tahlilleridir.  

Bir anti koagülan( pıhtılaşmayı engelleyici ilaç) kullanıyorsanız ya da doktorunuz sizde bir kanama hastalığı olduğundan kuşkulandığında  bu testleri  ister.

Bu testlerin değerlerinin normalden yüksek olması istenen bir durum değildir.Kanama pıhtılaşma sistemini ilgilendiren bir anormallik olabileceğinin göstergesidir.

Hematoloji laboratuvarlarında yapılan tahliller olup tercihen hematoloji doktorlarınca değerlendirilmelidir.Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Disparoni ( Ağrılı Cinsel İlişki) Nedir?

Disparoni;  cinsel ilişki sırasında tekrar edici bir şekilde veya sürekli  olarak eşlik eden cinsel bölgede ağrı olması durumudur. Tekrarlayıcı ve devamlı  olması önem teşkil eder. Kısa süren ve geçici ağrılar disparoni tanımına girmezler.
Vajinismus ile birlikte görülebildiği gibi tek başına da görülebilir. Cinsel ilişki sırasında ağrı olmasından dolayı beraberinde uyarılmanın kısa sürmesine bağlı olarak uyarılma bozukluğu veya orgazm bozukluğu da görülmektedir .
Kadınlarda görülen cinsel sorunlar içerisinde fiziksel nedenlerin en çok görüldüğü cinsel bozukluk disparonidir.
Cinsel ilişki esnasında ağrı duyan bir kadında önce fiziksel bir sorun olup olmadığına bakılmalıdır. Bir çok hastalıktan kaynaklı olarak disparoniye rastlanılmaktadır. 


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Z
BİLMENİZ GEREKENLER