First slide
Second slide
Third slide

Vajinal yanma sorunu yaşıyorum ne yapmalıyım?

1 yıl önce
G

Aşırı antibiyotik kullanmak zorundaydım ve acayip şiddetli vajinal yanma sorunu ile karşılaştım ayrıca midem de ağrı iştahsızlık ve dilimde yaralar çıktı ne yapmalıyım?

Tahlil.com

Antibiyotik kullanımına bağlı vajinit olabilir.Bu durumda doktorunuza bu konu hakkında bilgi vermelisiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Hocam 3 hafta önce idrar yolu iltihabına yakalandım(çok çok az akıntı dahilinde) ve atlattığımı düşünürken şuan akıntısız olarak penis ucunda yanma vardı. Ultra

15 saat önce
G

Hocam 3 hafta önce idrar yolu iltihabına yakalandım(çok çok az akıntı dahilinde) ve atlattığımı düşünürken şuan akıntısız olarak penis ucunda yanma vardı. Ultrasonda prostat iltihabı çıktı.Hemen eşimin idrar tahlilini yaptırdım temiz çıktı ama bel soğukluğu atlatmış ve eşime bulaştırmış olmaktan korkuyorum nasıl anlarım

Tahlil.com

İlk fırsatta bir üroloji doktoruna gidip muayene olun.Gerek görürse tahliller de isteyecek ve durumunuz hakkında sizi bilgilendirecektir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhaba en son yaptırmış olduğum tahlil sonucunda çıkan kolesterol değerlerim LDL 158 - Kolesterol 218 - HDL 38 bu değerleri dengelem açısından ne yapmam lazım

4 gün önce
G

Merhaba en son yaptırmış olduğum tahlil sonucunda çıkan kolesterol değerlerim
LDL 158 - Kolesterol 218 - HDL 38 bu değerleri dengelem açısından ne yapmam lazım. ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.

Tahlil.com

Diyetisyene başvurup kilo ve boy oranınızla ilgili uygun bir diyet ve egzersiz programı almanızı öneririz..

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhabalar hocam tahlil sonucuna gebe kalma şansım nedir 1,inci saatte hareketli sperm %40 2,inci saatte hareketli sperm %30 sperm sayısı 9 milyon toplam sperm

4 gün önce
G

Merhabalar hocam tahlil sonucuna gebe kalma şansım nedir 1,inci saatte hareketli sperm %40 2,inci saatte hareketli sperm %30 sperm sayısı 9 milyon toplam sperm sayısı 27 milyon 1.dereecede hareketsiz : 60 2.derecede yerinde hareketli :19 yavaş doğrusal olmayan hareketli16 hızlı ileri :5

Tahlil.com

Sonuç normal değil, sperm sayısındaki düşüklük dikkat çekiyor.Bir üroloji doktoruna başvurmanızı öneririm

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Benim renglim 7 gün gecikti En son 6 mayista oldum. Aşırı idrara çıkma vardi yanma hissi doktor enfeksiyon olduğunu söyledi LÖKOSİT İDRARDA 120 Reglim bu y

5 gün önce
G

Benim renglim 7 gün gecikti

En son 6 mayista oldum.

Aşırı idrara çıkma vardi yanma hissi doktor enfeksiyon olduğunu söyledi LÖKOSİT İDRARDA 120

Reglim bu yüzden mi gecikmiştir dedim,doktorum hayır alakası yok dedi.

KANDA BETA HCG 1.20

Adetim 4 gün geciktiğinde bakıldı gebelik testine,doktor hala olmazsan yine baktır dedi. Bugün 7. gün hala olmadım göğüsleirm şiş. Belim agriyor.

Hamilemiyim?

Tahlil.com
Doktorunuz idrar yolu enfeksiyonunun adet düzensizliği yapmayacağını söylemiş ancak idrar yolu,vajinal enfeksiyon,stres,mevsimsel değişiklikler,bazı ilaçların kullanımı gibi etkenler adet düzensizliği yapabilmektedir. Ayrıca gebelik test sonucu da negatif yani gebelik yok anlamındadır. İlişki sonrası beklenen adet tarihinde gecikme yaşanması durumunda yapılan gebelik testleri genellikle doğru sonuç verir. Bu sebepten gebelik testi yaptırmak yerine bir üroloji doktoruna muayene olmanızda ve idrar kültürünün yapılmasında fayda var

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
4 ay önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
4 ay önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
4 ay önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
5 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.5 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
5 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

5 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir5 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
5 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER