First slide
Second slide
Third slide

Merhaba benim adetim 3 gün kadar gecikti, normalde düzenli bir adet dönemim vardır. Gecikmenin ilk gününde evde kendim gebelik testi yaptım ve sonucu negatif çı

1 hafta önce
G

Merhaba benim adetim 3 gün kadar gecikti, normalde düzenli bir adet dönemim vardır. Gecikmenin ilk gününde evde kendim gebelik testi yaptım ve sonucu negatif çıktı. Çok stres yaptığım için gecikme olmuş olabilir mi? Genede hamile olma ihtimalim var mı?

Tahlil.com
Bir kaç gün sonra testi tekrarlayın eğer yine test sonucunuz negatif çıkar ise adet gecikmesi başka nedenlere bağlı olabileceği için bir kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririm.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Hiv belirtiler neledir ve nezamandan itibaren ortaya çıkar?

18 saat önce
G

Hiv belirtiler neledir ve nezamandan itibaren ortaya çıkar?

Tahlil.com

Tahlil.com'da merak ettiğiniz konuya dair uzmanlarımızca pek çok soru cevaplandı, yazı yayınlandı.Bu konuda sitemizin veri tabanından gerekli araştırmayı yapabilirsiniz.
Arama motorumuzu kullanarak konuya dair merak ettiğiniz bilgileri bulabilirsiniz.

Tahlil.com'un arama motorunu kullanarak site içinde dilediğiniz konuyu araştırmak için tıklayınız....

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Adetimin 1 . Günü itibaren yasmin kullanmaya başladım sanırım şuan yumurtalama dönemim değil eşimle banyoda yakınlaşırken piskolojik olarak daha rahat oluyorum

2 gün önce
G

Merhaba hocam

7 şubat adetimin 1 . Günü itibaren yasmin kullanmaya başladım sanırım şuan yumurtlama dönemim değil eşimle banyoda yakınlaşırken piskolojik olarak daha rahat oluyorum banyoda ilişki ile birlikte olmamız durumunda hamilelik riskim olur mu ?

O korunmuyor çocuk istiyorum diyor ben hazır hissetmiyorum ben yasmine başladım 7 Şubat itibariyle Hap kullandığımı bilmiyor

Teşekkür ederiz

Tahlil.com
Doğru şekilde kullanıldığı müddetçe doğum kontrol haplarının koruyuculuğu yüksektir.Hiç bir doğum kontrol yöntemi kullanılmayan ilişkilerde gebelik riski olur.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Sevgilimle Sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Üzerimizde iç çamaşırları vardı, İlişkiden 5 gün sonra 20’sinde adet oldum. Bu ay adetime daha 5 gün var fakat 2-3

2 gün önce
G

Sevgilimle 15 Ocak’da Sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Üzerimizde iç çamaşırları vardı, normalde her ayın 10-12’si adet olurdum fakat gecikti. İlişkiden 5 gün sonra 20’sinde adet oldum. Bu ay adetime daha 5 gün var fakat 2-3 gündür şeffaf bir sıvıyla beraber çok az hafif pembemsi leke geliyor. göğüslerim de ağrı yok fakat çok az şişlik hissediyorum hamile olma ihtimalim yoktur değil mi korkuyorum

Tahlil.com
İlişki sonrasında normal adet kanaması gören birinin gebelik riski ortadan kalkmış olur.Ayrıca bu tarz ilişkilerde vajinaya sperm hücresi teması olmadığı müddetçe de gebelik oluşması mümkün değildir.Yine de içinizin rahat etmesi için beklenen adet tarihinde gecikme olması durumunda gebelik testi yapabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Şüpheli ilişkiden 5 yıl sonra sifiliz testi oldum. VDRL ve TPHA negatif yazıyordu. Frengi ile ilgili başka bir teste gerek var mı? Yalancı negatif olma durumu?

2 gün önce
G

Şüpheli ilişkiden 5 yıl sonra sifiliz testi oldum. VDRL ve TPHA negatif yazıyordu. Frengi ile ilgili başka bir teste gerek var mı? Yalancı negatif olma durumu var mı? Kesin negatifim diyebilir miyim? Diğer tüm CYBH'ler negatif geldi hiv dahil.

Tahlil.com

Şüpheli bir  cinsel ilişki sonrası cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyona yakalanma korkusu ile test yaptırmak isteyen bir çok  Tahlil.com okurundan benzer sonular geliyor.

Özellikle vurgulamak istediğimiz bir konu var.
Şüpheli  cinsel ilişki sonrası sadece HIV testi yapılması tek başına yeterli değildir.Başta Hepatit enfeksiyonu olmak üzere çeşitli üretrit etkenleri, HPV, Frengi ve bel soğukluğu gibi bir çok hastalık da bulaşabilmektedir.
Size önerimiz tercihen bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurup muayene sonrası onun da gerek duyduğu ilave testlerin yapılması için çaba göstermeniz.
Aşağıdaki yazımızda konuya dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


L
ÇOK OKUNANLAR
H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
1 hafta önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
1 hafta önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
1 hafta önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
1 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.1 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
1 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

1 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir1 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
1 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER