B HCG <1.20 prolaktin 47.35 çıktı gebelik var mı yoksa neden prolaktin bu kadar yüksek bunu merak ediyorum

Tahlil.com Cevabı :

Test sonucu negatif, yani gebelik yok anlamındadır.İlişki sonrası beklenen adet tarihinde gecikme olmadan yapılan bir test ise gecikme olması durumunda gebelik testinin tekrarlanmasında fayda var
Prolaktin yüksekliği nedenlerine yönelik  doktorunuz ilave tahliller isteyebilir ve/veya  tedaviye başlayabilir.
Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.

Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....