Ben bu ay microgynon adlı doğum kontrol hapına başladım bu hapı kullanmadan önce ağrı kesiciler de dahil olmak üzere hiçbir hap kullanmadım 2 yıl boyunca şimdi

Merhabalar.Ben bu ay microgynon adlı doğum kontrol hapına başladım bu hapı kullanmadan önce ağrı kesiciler de dahil olmak üzere hiçbir hap kullanmadım 2 yıl boyunca şimdi böbreklerim ağrımaya başladı bunun hapla bi ilgisi olabilir mi hapın yan etkisinden dolayı mıdır yoksa sistit denen hastalıktan şüpheleniyordum geçen hafta onunla alakalı mıdır beni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Sistit az az sık idrara çıkma,genital bölgede yanma,sızlama şeklinde şikayetler ile kedini gösterir. Böbrek ile alakalı bir sorun olabilir fakat buna her zaman kullanılan ilaçlar neden olmaz. Az su tüketmek böbrek sorunarina neden olan etmenler arasındadır. Bol su tüketin ve bir üroloji doktoruna  muayene olabilirsiniz