Doktorum bana devit-3 ampul verdi fakat ne sekılde kullanmam gerektiğini söylemedi.

Doktorum bana devit-3 ampul verdi fakat ne sekılde kullanmam gerektiğini söylemedi. eczacı ağızdan alınır dedi ama sistemde iğne olarak gözüküyor dedi. nasıl kullanmam gerekir ? ağızdan alsam sorun olur mu ? ve aç-tok farkedıyor mu?

Tahlil.com Cevabı :

Evet Devit ağızdan da alınabilir.Ampülü kırıp sıvılarla alabilirsiniz.
Tercihen sütle alabilirsiniz.Ancak ne sıklıkla ve hangi dozda alacağınız konusunda doktorunuza danışmalısınız.