Hbv dnanın sıfır olması ne anlama gelir,düzelme ihtimali,bulaştırma ihtimali nedir?

Merhaba kardeşimde 2006 yılında hepatit b tespit edilidi biyopsisi normaldii. Geçen ay hbsag değeri pozitif ancal hbvdna sı sıfır cıktı.kolesterol yüksekliği dışında karaciğer enzimleri de normal yorumlayabilirmisiniz hbv dnanın sıfır olması ne anlama gelir,düzelme ihtimali,bulaştırma ihtimali nedir

Tahlil.com Cevabı : HBV DNA'nın negatif çıkması kardeşiniz için iyi bir bulgu ama kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz. HBV DNA'nın bir kez negatif çıkması sürekli negatif olacağı anlamına gelmez.